alt

Yeni Sitemize Bekliyoruz www.iftiralaracevap.com
Son dakika güncel iftiralara güncel cevaplar burada www.iftiralaracevap.com

Peygamberlere Atılan İftiralara Cevaplar

Peygamberlere Atılan İftiralar

Peygambersiz İslam,İtirazlar ve CevaplarRamazan'da yayınlanan “Peygambersiz İslam” ve “Kur'an Müslümanlığı” yazılarım nedense bazılarını çok ciddi rahatsız etmiş.

Aldığım tepkilerden anlıyorum bunu. Tabii ki dile getirdiğimiz düşünceler eleştirilemez değil. Adı üzerinde düşünce yani üretilmiş fikir. Belli bir bilgi ve veri tabanına dayanıyor,İslam ilim geleneğindeki düşünce sistemi ve metodolojisini takip ediyor. Ama eleştirinin de bir seviyesi olmalı. İsimlerini,mesleklerini,ilmi yeterliliklerini bilmediğim kişilerin eleştirilerine bakınca gördüğüm manzara şu;okuduklarını dahi anlamamışlar.

Devamını oku:Peygambersiz İslam,İtirazlar ve Cevaplar

Hz. Davud Peygambere Atılan "Uriya'yı öldürtüp karısı ile evlendi"İftirasına CevapSORU:Hz. Davud ve Urya konusunda anlatılanlar doğru mudur? Geçenlerde birisi bana Hz. Davud ile Urya konusunu anlattı. Güya Hz. Davud Urya'yı kasıtlı olarak savaşa göndermiş,sonra karısı ile evlenmiş... aydınlatsanız iyi olur.


CEVAP: Değerli kardeşimiz;

Yahudi ve Hristiyanların din diye ortaya koydukları bazı yanlış bilgiler ve özellikler vardır. Bunlardan biri de bazı Peygamberler hakkında yapılan iftiralardır. Ahd-i Atik'te,Hz. Davud'un (Aleyhisselâm) ordusunun kumandanlarından Urya'yı öldürtüp onun karısını aldığından bahsedilir. [Kitab-ı Mukaddes (Türkçe tercüme),Eski Ahit,2. Samuel,Bâb:11,Âyet:2-26]

Devamını oku:Hz. Davud Peygambere Atılan "Uriya'yı öldürtüp karısı ile evlendi" İftirasına Cevap

Hurufilikten Hurafeye Zıplayıp Erdoğan'ı Hz.Musa'ya Benzeten Yandaş Gazeteciye CevaptırKamuoyu gazeteci Akif Beki'yi daha çok 'Erdoğan'ın sözcüsü' sıfatıyla tanıdı. Ona bu yolu,hiç şüphesiz ki 2003'te yazdığı "Erdoğan'ın harfleri" kitabı açtı.

Maharetli gazeteci,bu fantastik kitabında Erdoğan'la Ulû'l Azm peygamberlerden Hz. Musa'nın yaşam öyküsü arasında parelellik kurdu. Bugünleri görmüş olacak ki- daha yeni iktidar olmuş bir siyasetçiyi 'simgesel övgü" sanatıyla göklere çıkardı. Bu anlamda Erdoğan'ı överken zaman zaman itikadi sınırları zorlayan AKP'liler arasında saffı evveli teşkil ediyor kendisi. Ne demek istediğimizi kitaptan alıntıladığımız bir iki bölümle somutlaştıralım. Hurifi gazeteci,kitabının ilk bölümünde,Erdoğan hakkında şu tahlili yapıyor:

Devamını oku:Hurufilikten Hurafeye Zıplayıp Erdoğan'ı Hz.Musa'ya Benzeten Yandaş Gazeteciye Cevaptır

Efendimiz'i (SAV) ve Sahabeleri Bitirme Toplantılarının Yapıldığı Kozmik oda DARU'N NEDVEPEYGAMBER EFENDİMİZ'DEN (SAV) GÜNÜMÜZE:DARU'N NEDVE VE KOZMİK ÇALIŞMALAR


Daru’n Nedve:Efendimizin (SAV) altıncı kuşaktan dedesi olan Kusay İbni Kilab'ın kurduğu ve Mekke'nin idaresinde ortak hareket edebilmek için her kabileden birer kişiyle temsil edilen çalışma grubunun adıdır.

Devamını oku:Efendimiz'i (SAV) ve Sahabeleri Bitirme Toplantılarının Yapıldığı Kozmik oda DARU'N NEDVE

AKİT,HAVALİMANI TUVALETİNDE HADİS-İ ŞERİFE YAPILAN SAYGISIZLIĞI KINAMAK YERİNE TAKDİR ETTİİşte çarpık düşünceli AKİT'in düşüncesi bu!


AKİT "Havalimanı tuvaletindeki uyarı levhası takdir topluyor" başlığıyla yaptığı haberde:Sabiha Gökçen Havalimanı'nın erkek tuvaletlerinde sağlığa zararlı olan "ayakta bevletme" konusunda Peygamber Efendimiz'in hadisinin yer aldığı bir uyarı levhası asıldı. Sivil havacılıkta bir ilk olan levha müşterilerin beğenisini kazandı.

Devamını oku:AKİT,HAVALİMANI TUVALETİNDE HADİS-İ ŞERİFE YAPILAN SAYGISIZLIĞI KINAMAK YERİNE TAKDİR ETTİ

Peygamber Efendimize ''Ruhu öldü'' İftirası Atan Fatih Tezcan'a Cübbeli Ahmet Hocaefendi'den ReddiyeCÜBBELİ AHMET:HERKESİN NE MAL,NE GAVUR OLDUĞU ORTAYA ÇIKIYOR

Cüppeli Ahmet Hoca,sosyal medya üzerinden nefret içerikli söylemler ve mantık dışı iddialarda bulunan yandaş medya televizyonlarının yorumcusu için reddiye yayımladı.

Devamını oku:Peygamber Efendimize ''Ruhu öldü'' İftirası Atan Fatih Tezcan'a Cübbeli Ahmet Hocaefendi'den Reddiye

Tiranlar vurdukça yeni filizler yeşerecek ve şuleler parıldayacaktır2014 Kurban Bayramı’nda Pennsylvania’da Okunan Hutbe


Günümüzde,tarihî tekerrürler devr-i dâimlerinden biriyle daha karşı karşıya bulunuyoruz;her tarafta üst üste felâketler,her yerde toplumu sarsan musibetler;depremler,seller,yangınlar,trafik faciaları ve bilmem daha ne belâlar.! Sonra değişik türden zulümler,istibdatlar,komplolar,cinayetler,vicdanlara baskılar.. ve onca mazlumiyetlere,mağduriyetlere rağmen “belâ-yı dertten” ah etmeyen gamsızlar.. buna karşılık insanlara zulüm ve gadirde bulunan,zulmederken de ağlayıp-sızlayıp mazlumu haksız göstermeye çalışan şarlatanlar..

Devamını oku:Tiranlar vurdukça yeni filizler yeşerecek ve şuleler parıldayacaktır

Yüzden fazla İslam aliminden IŞİD karşıtı mektupDünyanın farklı ülkelerinden 100'ün üzerinde İslam alimi "Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarına ve sempatizanlarına" hitaben açık mektup yazdı.

18 sayfalık mektupta IŞİD'in Müslümanlıkla hiçbir ilgisinin olmadığı belirtiliyor ve sık sık Kuran'dan alıntılar yapılarak IŞİD'in bugüne kadarki eylemleriyle ayetlerin nasıl ters düştüğüne dikkat çekiliyor.

Devamını oku:Yüzden fazla İslam aliminden IŞİD karşıtı mektup

Akit Yazarı Fatih Tezcan'dan Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'e ''kafa keserdi'' İftirasıAKP'nin tırlarla silah ve para göndererek desteklediği El Nusra ve IŞİD'in cinayetlerini savunmak için Fatih Tezcan gibiler Peygamberimizi (sav) cani olarak lanse ediyorlar. 

Aşağıdaki videoda Fatih Tezcan'ın "Kafa kesenlere terörist diyerek hakaret etmeyin. Hz. Muhammed'de kafa kesmiştir. Hz Muhammed'e terörist mi demek istiyorsunuz?" sözleri duyuluyor.

Fatih Tezcan - Hz. Muhammed Kafa Kesmiştir
http://www.youtube.com/watch?v=i0gQzzuJTqU

Son söz Allah Rasulü'nden olsun. "Sizin davranışlarınıza bakıpta müslümanlığa özenen insanlar yoksa imanınızı gözden geçirin" ,sadaka Rasûlullah......

Devamını oku:Akit Yazarı Fatih Tezcan'dan Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'e ''kafa keserdi'' İftirası

Peygamber Efendimizin Sakal-ı Şerifi’ne “Kıl” diyenlere Cübbeli Ahmet Hoca Cevap verdihttp://dai.ly/x26egny

"Sakal-ı Şerif'e (hâşâ) kıllar diyen,Kur'an surelerinin isimlerini alaya alan ve en rezil bir ifadeyle Kainatın Efendisi'ne (sallallahu aleyhi ve sellem) gurur-kibir isnad eden idarecilerin ortaya çıkması ve daha yüksek makam sahipleri tarafından himaye edilmeleri de samimi Müslümanları kahretmektedir." (Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi’nin bacanağı,Muhammed Keskin Hoca)

Devamını oku:Peygamber Efendimizin Sakal-ı Şerifi’ne “Kıl” diyenlere Cübbeli Ahmet Hoca Cevap verdi

Başbakan'ın Hocaefendiye Hakaretlerini Caiz Göstermeye Çalışan Prof. Faruk Beşer,Ayetleri Çarpıtıp Allah'a İftira AttıPARTİ MÜFTÜLERİ BÖYLE CAHİL OLURSA İÇİŞLERİ BAKANINI ÇOK GÖRMEMEK LAZIM


Ali Ünal,bugünkü yazısında AKP'ye yakınlıklarıyla bilinen Prof. Faruk Beşer ve Hayrettin Karaman'ın Kur'an'daki bazı ayetleri yanlış yorumladıklarını yazarak İçişleri Bakanı’nın da ilgili sûreyi,hadiseleri yanlış yorumlamasını çok görmemeli diye yazdı.

İŞTE ALİ ÜNAL'IN BUGÜNKÜ YAZISI...

‘Parti müftüleri’nin onulmaz cehaleti

Devamını oku:Başbakan'ın Hocaefendiye Hakaretlerini Caiz Göstermeye Çalışan Prof. Faruk Beşer,Ayetleri...

PAYLAŞ

 

 

Dailymotion Sayfamız

Facebook Sayfamız

Twitter SayfamızİLETİŞİM

Fikirlerinizi Önemsiyoruz

RSS

İftiralara Cevaplar