alt

Yeni Sitemize Bekliyoruz www.iftiralaracevap.com
Son dakika güncel iftiralara güncel cevaplar burada www.iftiralaracevap.com

İFTİRALARA CEVAPLAR

'Cemaat polis içinde örgütleniyor' İddiasına Kılıçdaroğlu Cevap Verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:'Cemaat polis içinde örgütleniyor' iddiasına ilişkin elimizde belge yok

İktidarın 27 Nisan'da tavrı doğruydu,CHP daha net durmalıydı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,Habertürk televizyonunda gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu,28 Şubat soruşturmasından 27 Nisan bildirisine,Fethullah Gülen Hocaefendi'den terör sorununa kadar değerlendirmelerde bulundu.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,27 Nisan bildirisine karşı AK Parti hükümetinin tavrının doğru olduğunu söyledi. O dönemde partisinin duruşunu eleştiren Kılıçdaroğlu,"Daha net bir duruş sergilenebilirdi. E-muhtırayı kabul etmediğini,doğru olmadığını,demokrasiye aykırı olduğunu çok daha net bir dille ifade edebilirdi." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,darbelere yönelik soruşturmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. "Eğer bu ülkede darbe olursa tankın önüne önce ben çıkacağım. Darbeden bu ülke çok şey çekti. Yeter artık demenin zamanı." diyen Kılıçdaroğlu,27 Nisan e-muhtırası hakkında soruşturma açılmasını istedi. 27 Nisan bildirisine karşı AK Parti'nin dik duruşunu doğru bulduğunu belirten Kılıçdaroğlu,"CHP'nin duruşunu nasıl yorumluyorsunuz?" sorusu üzerine,"Daha net bir duruş sergilenebilirdi. Yani e-muhtırayı kabul etmediğini,doğru olmadığını,demokrasiye aykırı olduğunu çok daha net bir dille ifade edebilirdi." dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu,önceki gece Habertürk Televizyonu'nda gündemi değerlendirdi. CHP lideri,'intikam duygusu' eleştirisinde bulunduğu 28 Şubat soruşturmasına yönelik,o dönemde kendisinin de fişlendiğini kaydetti. O dönemin bir mağduru olarak Başbakanlık aleyhine dava açtığını ifade eden Kılıçdaroğlu,28 Şubat davasına müdahil olup olmayacağına ilişkin de şöyle konuştu:"Bu davanın ayrıntılarını bilmeden,tutanaklarını görmeden siz gidip müdahil olursanız,sizin samimiyetinizden herkes kaygı duyar. Benim müdahil olabilmem için onu bilmem lazım,ayrıntıları görmem lazım. Kişisel olarak mağdur olduğum bir alan var. Onunla ilgili davamı açtım."

'Cemaat polis içinde örgütleniyor' iddiasına ilişkin elimizde belge yok

CHP Genel Başkanı,Fethullah Gülen Hocaefendi'nin Türkiye'ye dönüşüne yönelik değerlendirmelerle ilgili de,"Onun tercihidir. İster döner ister dönmez,Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı,ABD'de oturma hakkını elde etmişse ister ABD'de ister Türkiye'de..." diye konuştu. Gülen ile görüşüp görüşmediği konusunda da,"Herhangi bir görüşmem söz konusu değil. Özel bir talebim söz konusu olmaz. Eğer Türkiye'ye gelir,'CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek istiyorum' diyorsa,gelip görüşebilir." ifadelerini kullandı. 'Gülen cemaatinin polis içinde örgütlendiğine' dair iddialarla ilgili soru üzerine de,bu konuda ellerinde belge bulunmadığını vurguladı.

Kılıçdaroğlu,PKK konusunda da görüşlerini açıkladı. Bugüne kadar Doğu ve Güneydoğu'ya hep postalla gidildiğini dile getirken,artık çiçekle gidilmesi gerektiğini belirtti. Terör sorununun çözümünde tavırlarının net olduğunu,bunun için uzlaşma komisyonu ve akil adamlar yöntemini işaret etti.PAYLAŞ

 

 

Dailymotion Sayfamız

Facebook Sayfamız

Twitter SayfamızİLETİŞİM

Fikirlerinizi Önemsiyoruz

RSS

İftiralara Cevaplar