alt

İFTİRALARA CEVAPLAR

Kenan Evren cennetlik midir ?

Soru:Fethullah Gülen Hocaefendi,Kenan Evren için "cennetliktir" demiş midir ?

El-Cevab:Muhterem Hocaefendi'nin bir röportajda sarf ettiği:

"Evren Paşa demokrasinin kesintiye uğraması ve daha pek çok açıdan tenkit edildi. Ama seçmeli din derslerini mecburi yapmakla yararlı bir iş yapmıştır. Gençlerin çoğu onun bu icraatı vesilesiyle din eğitiminden nasiplerini almışlardır. Bu iş kanaatimce öyle büyüktür ki -doğrusunu Allah bilir- hiçbir sevabı olmasa bile bu icraatı ona yetebilir,ahirette kurtuluşuna vesile olabilir,cennete de gidebilir." (1) ifadesinde,

Kenan Evren'in cennetlik olduğu değil,belki farkına bile varmadan yapmış olduğu "din derslerini zorunlu hale getirme" amelinin büyüklüğüne vurgu yapılmış,bu güzel işin onun kurtuluşuna vesile olabileceğini,bu vesile ile cennete gidebileceğini  "Allah en doğrusunu bilir" mülahazası ile temenni etmiştir. Kimin cennetlik veya cehennemlik olduğunu Allah'tan başkası bilemez elbet,ancak güzel amellerin insanı cennete yaklaştırdığı da bir gerçektir.

Muhterem Hocaefendi'nin Evren'in "Din konusundaki:bu positiv yaklaşımını hazmedememiş olsa gerek;bir TV programında Hocaefendi'yi cumhuriyet düşmanı ilan ederek,kendisine bir kol saatini rüşvet vermekle itham edecek kadar düşmüştür. Programın devamında Hocaefendi'nin İzmir Sıkı Yönetim mahkemelerinde yargılandığını ancak hakimler sayesinde beraat ettiğini dile getirerek,sıkı yönetim mahkemelerinde hiç yargılanmamış Hocaefendi hakkındaki uydurma beyanına bir yenisini eklemiştir.(2)

Zorunlu din dersleri konusundaki güzel ameline mukabil,bu tür uydurma ithamların yaşlılığa bağlı hafıza yanılması olmaması durumunda,işlenen çirkinliklerin güzellikleri götürdüğü hususu da göz ardı edilemez.

(1) Mehmet Gündem'le Röprotaj,Milliyet,17.01.2005
(2) http://www.gencadam.net/content/view/378/32/
Fethullah Gülen 'Kenan Evren Cennetlik' Çarpıtmasına Cevap


Şimdilerde havuz medyası Hocaefendinin yıllar önceki bir yazısını ele alıp “Fethullah Gülen Kenan Evren'e Cennetlik dedi” diye karalama kampanyası başlatıyor. Kenan Evren bir zamanlar din dersini zorunlu yapmıştı,Hocaefendide bu hareketinden dolayı “din dersinden birçok öğrenci nasibini aldı” değerlendirmesini yapıyor ve buna vesile olduğu için “belkide cennete gidebilir” şeklinde bir değerlendirme yapıyor. Burada eleştirilecek bir taraf yok,olsa olsa çarpıtılacak bir taraf var. Hocaefendinin din konusundaki hassasiyetini hazmedemeyenler bu sözü çarpıtma peşindeler!


Fethullah Gülen Kenan Evren hakkında sözleri


Fethullah Gülen 'Kenan Evren Cennetlik... paylaşan:iftiralaracevaplar
VİDEO İZLE: http://dai.ly/x2q0ir1İLGİLİ KONULAR:


"Fethullah Gülen 12 Eylül Darbesini Övüyor" İFTİRASINA CEVAP
http://www.iftiralar.org/1156


PAYLAŞ

 

 

Facebook Sayfamız

Twitter SayfamızDailymotion Sayfamız

Youtube Sayfamız 1


'Samanyolumedya',telif hakkı ihlaliyle ilgili hak talebi şikayetinde bulunduğu için,'iftiralarORG' YouTube hesabımız fesh olmuştur. Bu sebeple şahsen hazırladığımız çok önemli İftiralara Cevaplar videolarından bazıları maalesef kaybolmuştur.

Youtube Sayfamız 2

İLETİŞİM

Fikirlerinizi Önemsiyoruz

RSS

İftiralara Cevaplar