alt

Yeni Sitemize Bekliyoruz www.iftiralaracevap.com
Son dakika güncel iftiralara güncel cevaplar burada www.iftiralaracevap.com

İFTİRALARA CEVAPLAR

BABASI ÖLDÜ KURANIN - FETHULLAH GÜLEN İSİMLİ VİDEOYA CEVAP

İTİRAZ: Youtube'da bir video ararken Fethullah Gülen in bir videosuyla karşılaştım. Bu video da Kuran'ın babası olduğunu babasının öldüğünü ve yetim kaldığını söylüyor. Bunu söylemek bile uygun değil sanırım.

CEVAP
:Malum-u âliniz,son günlerde Ergenekon örgütü,gün geçmiyor ki kazılmış olan mezarına bir adım daha atmış olmasın. Senelerdir kendilerine muhatab ve düşman ettikleri Gönüllüler Hareketine saldırmakta fırsat ve bahane aramaktadırlar. Bu hususta Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi'nin kaydedilmiş,vaaz ve sohbet kayıtlarını "Harâmi Cinliği" ile elden geçirip,çarpıtılabilecek devrik bir cümle,aşk-ı ilahi heyecanı ile sarfedilmiş kelam aramaktadırlar. Bir çok dosya hazırladıkları ve buna rağmen bir türlü istedikleri O tepetaklak başarıyı elde edemedikleri ortadadır.


Öyle bir cümle söyleyiniz ki kenarından köşesinden tırtıklamak sureti ile sizi "sizin cümleniz" ile mahkum etmeyeyim. Bir cümle sizi mahkum edebilecek kadar maksadlı ve garazlı olarak alet ediliyor,cümlelerinizdeki maksadınız perdeleniyor,tedricen (metinsiz,hazırlıksız) söylediğiniz cümleler manipüle ediliyorsa bu sizin namuslu ve kişileri rencide etmeyen halinizin bazı "HARAMİ ve BANKA HORTUMCULARI"nı rahatsız ettiğinizi gösteriyor demektir.

Şimdi aktarmak istediğim mevzu,yeni yeni ortaya sürülen,bir Vaaz'dan makaslanmış ve cümlenin ortasından cımbızlanmış bir ERGENEKON video şirketinin son ürününden bahsetmektir.

Video'yu hazırlayan Beyefendi genç ukalâ,yıllarını bu millete hizmetle geçirmiş,Kur'an-ı Kerim Hafızı,Malumat-ı İslamiye ile mübeccel bir Ulema olan Fethullah Gülen Hocaefendiye hakaretvari ve hürmetsiz yazılar yazdığı üzre videosunu vermiyorum. Merak da etmeyiniz. Ukâlâca,5 yaşındaki çocuk mantığı ile Vaaz cümlelerini cerbeze haline getiren O video'da Muhterem Vaiz'in cümlelerini aktaracağım . Bilinmesi gerekli hususlar ve cümleleri mevzunun elzem çerçevesine göre ele alalım.

- Kehf suresinde insanın tabiatında cerbeze,cedelcilik vardır buyuruluyor,"ve kânel insâne ekser'a şey'en cedele" ayeti kerimede "insan" çerçevesi kullanıldığına istinaden mü'minlerin cedel ve cerbezeden kendilerini alıkoymaları nasihat edilmektedir. O video dosyası bir vaiz'in aşk helecanları içersindeki cümlelerini cerbeze etmekten öte değildir. Halbuki namazda olan bir insan aşk ve Allah tecellisi ile sarmalandığında,namaz içersinde gider gezer gelir,kendisini yerden yere vurur,böylesine ileri taşkınlık yaptığı halde namazı bozulmamıştır.

- "Kur'an yetim kaldı,Kur'an'ın babası öldü " cümlesi üzerine:Hocaefendi "Gün gelecek insanlar bir vadide,Kur'an bir vadide olacak" hadis-i şerif'inin tecellisi olan günümüzü işareten Kur'an-ı Kerim'in terk edilmesine,Kur'an "yetim" kaldı diyor. Yetim ibaresi babasız olmaya işarettir. Bu ifadeler elini vicdanına koyan herkesçe "Mecâzî" kullanıldığı gayet nettir. Nasıl yani "Mecâzî" konuşmak herkesin hakkı ama Hocaefendi'nin hakkı değil mi? Aynı hadisi şerifi bazıları yorumlarken daha da saygısızca "Kur'an sahibsiz kaldı" demektedirler. Sahibsiz kalmak ifadesi ayet-i kerime ile birebir çelişir. Kur'an-ı Kerim'in Malikini bildiğimiz bütün beyanların yanında "Kur'an-ı Kerimi biz indirdik biz koruyacağız" ayeti kerimesi zımnen sahibine işaret ettiği gibi,Allah'ın sonsuz ve nihayetsiz mevcudiyetini dikkate almamak saygısızlığıdır.

O sebeble dikkat edelim,Hocaefendi yalnız kalmak haline edeb dahilinde yetim hâleti diyor ama sahibsiz demiyor. Boyunduruk sahibsiz kaldı deriz ama Kur'an asla ve kat'a!

Bu lüzumsuz izahatler neticesinde de gayet net olarak görülür ki O sözleri cımbızlayan cami cemaati olamaz. Cerbezeden başka bir şey yapmamaktadır. En güzeli gitsin kendisine bir BEYAZ şov filan arasın.

- Diğer bir ifade-i misk'lerinde Hocaefendi,"O,10 asır evvel (Alem-i İslam'ın) titreyen elinde kaydı yuvarlandı düştü diyor" bu ifadenin manası,şimdi aşağı düştü ifadesini resmetmek için bir ibare kullanılmış olması ne zaman hakaret manası içerir olmuştur? Bayrak dalgalanır,ama "direkten indirirlerken nasıl olduğu belli olmayan bayrak" dense,olsa olsa rüzgar olmadığını ifade eder,aynen öylede Hocaefendi'nin sözünden hakaret manası çıkarmak isteyen düpedüz maksadlı,hainden daha beterdir.

Kaldı ki bu cümlede yuvarlandı kelimesini diyalektiğe çeken şahıs neden "İslam Alemi'nin vücudu,elleri kolları var mı" meselesine girmiyor? Demek işine gelen yerde mecâzi cümleye "kabul" işine gelmeyen yerde "büyüteç" öyle mi?

O video'daki Hocaefendi'nin bütün cümleleri yanlışsız ve hatasızdır. Yeryer mecâzî cümleler kullanılmıştır. Nasıl ki ahir zamanda (Kur'an-ı Kerim Antalya yaylasına,insanlar ise Konya yaylalarına gitmediği gibi),Hadis-i Şerifte ifadeden kastedilen insanların düşünce ve yaşam tarzı olarak Kur'an-ı Kerim'den kopuk (daha evvel lehimli miydi? Cerbezeci bunu da malzeme yapabilir) olarak yaşamlarına işareten ifade edildiği üzre Hocaefendi de mecâzî ve işâri manalarda cümleler kullanmıştır.

Söz sahibine söylenir. Şurası muhakkak ki O câmi cemaat-i âliyesi O hutbeden ne kastedildiğini gayet net anlamıştır. O vaaz 20 sene önce verilmiş olmasına rağmen tek insan şikayet etmediği gibi şimdi bir Ergenekon işçisinin (maaşlı vatan haininin) HIRSIZLADIĞI Vaaz videolarından kırpmakla olsa olsa akşam aşırı alkol aldığını,sözleri 5 yaşında çocuk mantığı ile ele aldığını ve "bundan da malzeme çıkar" diye ortaya sürdüğü video ile sersem başını herkese isbat ettiğini anlarız.

Mezkur video'nun ne olduğunu aktarmış olduk,duyarsanız çok üzerinde durmayın,cevap isteyene cevapsız da kalmayın.

Nurforumdan Mehmet Gürsoy..

Selametle,

http://www.nurforum.org/forum/index.php?topic=34601.msg256272#msg256272

Kuran Evde Yetim Kaldı Annem


Kuran evde yetim kaldı annem
Uzun zaman oluyor acıp okumayalı
Allahın kelamını okurken anlamasamda
huzur veriyor her ayet kalbime

Kuran evde yetim kaldı annem
dünya telaşının sardığı ruhumun
yarınları hesaplayan beynimin
rızık korkusuna dalmıs bedenimin katiliyim

şimdilerde bir pişmanlık sardı beni annem
sanki dunyda olanların suçlusu benim
ölen bebeklerin namusu kirletlmiş bacılarımın
tek suçlusu benim sanki annem

Kuran evde yetim kaldı annem
kulak verseydik allahın ayetlerine
ayetleri okurke yaşamayı ögrenseydik
dünya böyle kan ağlarmıydı annem

Kuran evde yetim kaldı annem
okunuyor kimi zaman manasızca
kimi zaman ölen insanın arkasından
bazende dünyalıklara dalmış şarlatanların elinde

sahabe bizim gibimiydi annem
bilalı habeşi kızgın kumların üstünde tutan
hazreti ömeri divane eden kuran
sadeti ebediye yolcuların rehberi bu kuranmı annem

Kuran evde yetim kaldı annem
neydiki sahabeyle aramızdaki fark
galiba ben buldum annem
onların hayatı kuran olurken
bizim hayatımız kurandan çok uzak annem


Şiir:Bahri Karaçöl

PAYLAŞ

 

 

Dailymotion Sayfamız

Facebook Sayfamız

Twitter SayfamızİLETİŞİM

Fikirlerinizi Önemsiyoruz

RSS

İftiralara Cevaplar