alt

İFTİRALARA CEVAPLAR

'Fethullah Gülen kendisini İsa ya da mehdi ilan ediyor' İftirasına Cevap

altÖnyargılı akıl kabul etmemekle kalmaz,iftira ve yalanlar uydurur. Mesela Fethullah Gülen hakkında kendisini mehdi ilan ediyor diye yazmışlar… Fethullah Gülen Mehdi mi? başlıklı karapropaganda videosu yapmışlar. (http://www.youtube.com/watch?v=DGnakjnw6Gg)

Ne zaman ve nerede kendisini mehdi ilan etmiştir?

Bu konuda ağzından çıkan bir söz mü duydunuz? Yok..

Bu konuda bir eserinde ben mehdiyim mi diyor? Hayır...

Peki neden bu iftira atılıyor?Çünkü Mehdilik,Müslüman bir din alimine atılacak en kolay iftiralardan biridir. Bunu defalarca gördünüz,yine göreceksiniz. Bu konu iddia edilenin aksine Müslümanlar tarafından değil,Müslümanlar arasına nifak sokmaya çalışanlar tarafından ortaya atılmaktadır. Zaman zaman bunu görmeye devam edeceksiniz. Bu sadece Gülen Hoca'ya değil pek çok müslümana yapılan asılsız iftiralardan biridir.

Bir iddia da şu;Hoca’nın cemaatinden biri/birileri (?) onu mehdi olarak gördüğünü söylüyormuş.

Bakın her sistemde aşırılıklar olabilir. Bu haber veya duyum doğru da olabilir. Bugün Atatürkçü olduğunu söyleyen fakat gerçek Atatürkçü olmayan pek çok kişi var. Atatürkçülüğü çıkar amaçlı kullanan pek çok kişi var. Her sistemde olduğu gibi Atatürkçülüğü aşırı tepkiler vererek benimseyenler var. Bu aşırılıklara ve saplantılı davranışlara bakıp Atatürk’ü nasıl suçlayamazsak,Gülen Hoca’yı da bu aşırılıklarla suçlayamayız. Suçlarsak bu ikiyüzlülük olur.

Bakın bu konuda ne söylemiş lütfen okuyun.:

"Aciz bir kulum. Allah ve Peygamber yolunun boynu tasmalı köpeği olmaktan başka bir şey değilim. Kim ki beni insanüstü görmek isterse,Mehdi gibi kurtarıcı gibi görmek isterse sapıktır,haindir,alçaktır! Benimle ilgili böyle düşünenler varsa hakkımı zerre kadar helal etmiyorum. Yanımda yöremde durmasınlar def olup gitsinler! İyi bilsinler ki ahirette iki elim yakalarında olacaktır " Muhammed Fethullah Gülen Hocaefendi

Bir insanı yargılamak için az önce söylediğim gibi bir de konu hakkında altyapınızın olması gerekir. Ama birçok kişi konu hakkında bildiği,duyduğu,öğrendiği azıcık bilgi ile,nerede ise profesörlüğünü ilan ediyor. Bunu birçok yazar da ve çeşitli yorumlarda da açıkça görebiliyorsunuz. Başkasından duyduğu yarım yamalak bilgiye nasıl güveniyor da,ilim irfan sahibi kimselerin bile çekindiği fetva makamını kendisine layık görebiliyor,inanın buna hayret ediyorum. Bir insanı kolayca yargılıyor dinden çıkarıp,hüküm verebiliyor..

İLGİLİ KONU:
'Mesîh veya Mehdî olduğunu iddia ediyor' İftirası
http://www.iftiralar.org/islam-alimlerine-atilan-iftiralar/1247-mesih-veya-mehdi-oldugunu-iddia-ediyor-iftirasi.html


PAYLAŞ

 

 

Facebook Sayfamız

Twitter SayfamızDailymotion Sayfamız

Youtube Sayfamız 1


'Samanyolumedya',telif hakkı ihlaliyle ilgili hak talebi şikayetinde bulunduğu için,'iftiralarORG' YouTube hesabımız fesh olmuştur. Bu sebeple şahsen hazırladığımız çok önemli İftiralara Cevaplar videolarından bazıları maalesef kaybolmuştur.

Youtube Sayfamız 2

İLETİŞİM

Fikirlerinizi Önemsiyoruz

RSS

İftiralara Cevaplar