alt

Yeni Sitemize Bekliyoruz www.iftiralaracevap.com
Son dakika güncel iftiralara güncel cevaplar burada www.iftiralaracevap.com

İFTİRALARA CEVAPLAR

"Cübbeli Ahmet Hoca'ya kurulan komplonun arkasında Erdoğan ve Gülen vardır"İftirasına Cevap

"Cübbeli Ahmet Hoca'ya kurulan komplonun arkasında Recep Tayyip Erdoğan ve Fethullah Gülen vardır" İftirasına Cevap

alt

İzlediğim bir videoda her gün sağa sola saldıran medyatik bir hocadan şöyle beddua işittim;"İçimizden hangisi yalancı ise Allah ona lanet etsin".(1)
Teline ve bedduaya amin demek adetim olmadığım halde "Sermayesiz Beddua Sahibinindir" (2) hadis-i şerifi o anda aklımdan geçti ve gayri ihtiyari Amin deyiverdim.


Şimdiye kadar bu hocanın beddualarından hangisinin tuttuğunu bilmiyorum ama attığı taşların kendi başına düştüğünü düşünenler çoktur. Başına gelen bela musibetlerin şefkat tokatı olduğunu düşünmeyip,kafasına düşen her taşı başkasından geldiğini düşünenler,Allah ın masum kullarına bu sebepten Gayrettullaha dokunacak suç isnad edenler,son tövbe fırsatını da kaçırdıkları için Rab'bimin gazap tokatlarını yemeye müstehak olurlar ve yerler. (3)

Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi şöyle düşünmemizi tavsiye etmektedir:"Bir bardağı devirdiğiniz zaman bile,"Acaba bu hangi zihnî inhirafıma bir tokattı?" demelisiniz. "Acaba aklımdan ne geçiriyordu ve neyi tasavvur ediyordum ki,böyle bir tokata maruz kaldım?" diye düşünmelisiniz. Şayet böyle düşünmüyorsanız,bir manada,Allah'ın bazı cüz'iyyâta karışmadığına inanıyorsunuz ve O'nun meşietinin hadiselerin cüzlerine taalluk etmediğine kâilsiniz demektir. Oysa,her şeyin zimamı ve her şeyin anahtarı O'nun kudret elindedir. O,cüz'iyyata da,külliyata da karışır. Her şey O'nun taht-ı tasarrufundadır. Kaldı ki,kâinatta hiçbir hâdise tesadüf eseri değildir.

Bu açıdan,başınıza gelen her hadisenin bir hikmete binâen cereyan ettiğine ve musibetlerin çoğunlukla kendi kusurlarınızdan kaynaklandığına inanmalısınız. "Başınıza gelen her musîbet,işlediğiniz günahlarınız (ihmalleriniz ve kusurlarınız) sebebiyledir." (Şura,42/30) ayetine öncelikle nefsinizi muhatap saymalısınız." (4)

Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi,kimseye beddua etmez,hiç kimsenin Cehennemle cezalandırılmasını istemez;herkesin hidayetini diler. Fakat,olmadık iftiralarla ve uydurma laflarla mü’minlere saldıranlar hakkında “Allah’ım kabil-i ıslahsa,hidayet eyle;şayet vicdanı çürümüşse ve zehirlemekten zevk alır hale gelmişse,artık onu Sana havale ediyorum.” der. (5)

İşte,bu türlü havaleler sonrasında görmüşüzdür ki,çok geçmeden o zâlimlerin kimisi bir iç hastalığına yakalanmış,karnı delik deşik olmuş ve bağırsakları dışarıya çıkmış;kimisi asansör boşluğuna düşmüş,başı yarılmış,kolu kırılmış;kimisi beyninden kan kusmuş,kimisi felç olmuş ve kimisi de Parkinson’a tutulmuş.

Mazlumların sahibi Allah’tır;mazlumun duası geri çevrilmeyen dualardandır. İnanmayan inanmasın;münkesir bir kalbin âhına hemen “Kulum” dendiğinin binlerce misali vardır. Ne ki,bu misaller ulu orta söylenecek ve caka yapılacak şeyler değildir.

Muhterem Fethullah Gülen hocaefendinin ve Sayın Başbakan Erdoğan'ın dini hassasiyeti sebebiyle kimseye komplo kurmak gibi bir alçaklığa tevessül etmesi mümkün değildir. Bu konuda ellerinde delil bulunduran varsa mahkemeye gidip neden sunmuyor? Ey müminler arasında yalan sözlerin yayılması için gayret gösterenlerin safına koşanlar! Neden bir müslümanı aklamak için başka bir müslümanı zan altında bırakıyorsunuz? Hocanızı aklamak için neden fitne fesat gibi başka bir alçaklığa tevessül ediyorsunuz? (6) Allah indinde karalayan kişilerden farkın olmasını istiyorsanız karalamadan savununun. Hiç mi Allah'tan korkunuz yok!

Evet varsa,cesareti olan daha varsa beri gelsin, El-Müzil (c.c.)' den boyunun ölçüsünü onlar da alsın. Saldırıp iftira ettikleri şahsiyet kaç defa "Eğer biz zararlı şeyler yapıyorsak Allah bizi silip süpürüp götürsün." mealindeki sözler söyledi ve bunları yazdı. Eğer kendilerinin yalancı ve iftiracı olmadıklarını iddia ediyorlarsa,aynı şekilde kendileri "Eğer biz yalan söyleyip iftira atıyorsak,Allah bizi silip süpürüp götürsün." veya Allah'ın lâneti üzerlerine olacak şekilde,şart cümlesinin sonunu samimi olarak tamamlasınlar. Bunu yazı ile de söz ile de herkese ilân etsinler. Aynen mağdur,mazlum ve iftiraya uğrayan zatın yaptığı gibi... Evet eğer kendilerine güveniyorlarsa...

(1) http://www.youtube.com/watch?v=hex77DEQIjg
(2) Sahihi Hadis-i Şeriflerinde Peygamber Efendimiz buyuruyor ki:"Birine beddua ettiğiniz zaman o ona müstaak değilse o dua gelir sizi çarpar".
(3) "Ey kalbiyle değil,sadece diliyle iman edenler topluluğu! Müslümanların gıybetini yapmayınız,ayıplarını araştırmayınız. Zira kim kardeşinin ayıp ve kusurlarını araştırırsa Allah onun kusurlarını araştırır. Allah,kimin kusurunu araştırırsa onu evinin içinde bile olsa rezil ve rüsva eder (Ebû Dâvud,İbn Ebî Dünya).
(4) http://www.herkul.org/index.php/dusunce-helezonu/yazarlar/4991
(5) http://www.herkul.org/index.php/dusunce-helezonu/yazarlar/5181
(6) Bakara 11-12 "Bunlara,"Yeryüzünde fesat çıkarmayın" denildiğinde,"Biz ancak ıslah edicileriz!" derler. İyi bilin ki,onlar bozguncuların ta kendileridir. Fakat farkında değillerdir (Onlar söylediklerinin yanlış olduğundan haberdar değillerdir. doğruyu söylediklerini zannetmektedirler).

PAYLAŞ

 

 

Dailymotion Sayfamız

Facebook Sayfamız

Twitter SayfamızİLETİŞİM

Fikirlerinizi Önemsiyoruz

RSS

İftiralara Cevaplar