alt

Yeni Sitemize Bekliyoruz www.iftiralaracevap.com
Son dakika güncel iftiralara güncel cevaplar burada www.iftiralaracevap.com

İFTİRALARA CEVAPLAR

'Fethullah Gülen Ermeni Soyundan' İftirasına Cevap

YALANLI İDDİA: Fethullah hocanın aslı ermenidir. Babası İbrahim,Hasankaleli bir beyin hizmetçisidir. Sonra bir Müslüman kızla evlenmiştir. Dünya’ya gelen oğullarının birisine “M.Fethullah” diğer birisine “Sıbğatullah” öbürüne de “Mesih” adını koymuştur. Bunun belgeleri de (sözde) milliyetçi bir derneğin araştırmalarına bağlıdır.

CEVAP:Fethullah Gülen Hocam Seyyidler soyundandır.
Fethullah Gülen Hocaefendinin aslı Bitlis’in Ahlat kazasındandır. Dedelerinden olan Kurt Halil veya Kürt Halil lakabıyla meşhur olan bu zat,ailevi bir namus meselesinden Ahlat’tan Erzurum’un Hasankale kazasına hicret eylemiştir. Ahlat’ta oturdukları mahalleye,“Seyyidler” mahallesi denilmektedir.

M. Fethullah hocanın öz dedesi Alvar şeyhlerine mensuptur. Babası da oraya bağlıdır. Alvar şeyhleri ise,Bitlisli şeyh Muhammed Küfrevi ve şeyh Fethullah Verkanisi’ye mensupturlar. Ondandır ki,Fethullah hocanın babası oğullarının birisine M. Fethullah adını (Şeyh M. Fethullah verkanisinin adını) birsine de Sıbğatullah (Bitlis’in Hizan kazasında yatan ve Mevlana Halid’in halifesinin halifesi olan seyyid Sıbğatullahın adını) Diğer oğluna da “Mesih” ismini vermiştir ki,Hz. İsa’nın Kur’anca verilmiş meşhur bir unvanıdır.(*)

Buna göre:Fethullah Hoca’nın adı ve sanı,soyu ve nesebi belli ve meşhur olduğu bütün şark bölgesince ayan ve beyan iken,ona ermeni yakıştırması yapanlar,hiç şüphesizdir ki;az üstte üç ihtimalli guruplardan birisine dahil oldukları kesindir.

Evet,M. Fethullah Hocaefendinin soy ve nesebi herhalde ilk ihtimal ile sülale-i mutahhereye dayanan seyyid sülalesidir. Ve ya da her ikisi birer kavm-i necip olan ve eskiden beri iki cihat arkadaşı bulunan Türk veya Kürt ırkına mensuptur.

İşte bir ehlullah olan Fethullah Gülen Hocaefendinin manevi enerji kaynağı ve nur menbaı Bediüzzaman ve onun Risale-i Nur’u olduğu için ve hatt-ı hareketi bu yörüngede olduğundan,değil yalnız Azerbaycan’ın doğusunu,tüm Asya’yı ve hatta dünya’nın diğer kıt’alarını daire-i irşadına almaktadır ve daha da alacaktır inşallah. Zira O'nun sırtına manevi dest-i teşci ve teşviki sıvazlayan ahirzamanın sahibi Hz.Bediüzzaman’dır. Böylece,Allah nurunu tamamlayacaktır. Kafirler,mülhidler,münafıklar ve hasedinden çatlayan rakipleri istemeseler de…

(*) Abdülkadir Badıllı ağabeyin müsamahasına sığınarak,şu bilgi notunu eklemeyi uygun gördüm;Hocaefendi 19.01.1994 tarihli bir sohbetinde “Benim tanıdığım bir güzel Fethullah vardı,Taşkesenli şeyhlerindendi o,Sırrı Efendi'nin oğlu idi. İşte ona özenmiş,adımı koymuşlar” demektedir.(Salih Okur)

PAYLAŞ

 

 

Dailymotion Sayfamız

Facebook Sayfamız

Twitter SayfamızİLETİŞİM

Fikirlerinizi Önemsiyoruz

RSS

İftiralara Cevaplar