alt

Yeni Sitemize Bekliyoruz www.iftiralaracevap.com
Son dakika güncel iftiralara güncel cevaplar burada www.iftiralaracevap.com

İFTİRALARA CEVAPLAR

HOCA EFENDİ TÜRKİYE'YE NEDEN GELMİYOR

Mahmut Esad Coşan hoca efendi,Türkiye’de İslam dinine istenen ölçüde hizmet edilemeyeceğini,İslam dinine daha fazla hizmet edebilmek için,Türkiye’nin dışına çıkmak gerektiğini bildiriyor. Herhangi bir ülke seçilerek hicret edilmesi gerektiğini ifade ediyor. Hoca efendi Türkiye’de,İslam dinine istediği ölçüde hizmet edemeyeceği için hicreti uygun bulmuş ve bu konuda Amerika’yı seçmiştir. Orada İslam dinine hizmet ediyor. Türkiye’ye gelmesi ise yaptığı hizmetin engellenmesine vesile olabilir.

Sözde Diyalog belgeseli isimli CD’lerinde Muhterem Fethullah Gülen hocaefendi Amerika’da olduğu için eleştiriliyor. Hoca efendinin niye Amerika’da olduğu sorusunu cevaplamadan önce Mahmut Esad Coşan hoca efendinin görüşlerini anlatan bir yazı okuyalım.

Felaketler kapıyı çalmadan

Prof. Mahmud Esad Coşan öngörülü bir kişiydi. 27 Mart 1994 yerel seçimlerinin sonuçları İslam’i kesimde bir zafer havası estirirken;o Nisan ayında cemaatine yaptığı bir konuşmaya "Felaketler kapıyı çalmadan..." diye başlayıp şöyle devam ediyordu:"Birtakım tedbirlerle bize zarar vermek istiyorlar. İmam-hatip okullarını kapatmak,radyoları engellemek,Müslümanların müesseselerini dağıtmak,gelişmesini durdurmak,dışlamak gibi bir hazırlık içinde olduklarını görüyoruz." Çok kişi,özellikle de 1990 yılında gürültülü bir şekilde desteğini çekmiş olduğu Necmettin Erbakan'ın bağlıları Prof. Coşan'ı abartmakla,hatta vehim içinde olmakla suçluyordu. Fakat tarih onu haklı çıkardı. 28 Şubat sürecini önceden kestirmiş olan Prof. Coşan en akla yatkın çözüm olarak "hicret"i görüyordu:

"Mutlaka bir ayağınız yurt dışında olmalı,bir dayanağınız da yurt dışında olmalı . Bu Almanya olabilir. Ummadığınız bir ülke olabilir. Avustralya olabilir. Endonezya,Malezya olabilir. Amerika olabilir. Adı sanı duyulmadık mütevazı bir ülke olabilir. Ama sizin mutlaka yurt dışında başka bir dayanağınız olsun." BİA Haber Merkezi 09.02.2001 Ruşen ÇAKIR

Görüldüğü gibi Mahmut Esad Coşan hoca efendi,Türkiye’de İslam dinine istenen ölçüde hizmet edilemeyeceğini,İslam dinine daha fazla hizmet edebilmek için,Türkiye’nin dışına çıkmak gerektiğini bildiriyor. Herhangi bir ülke seçilerek hicret edilmesi gerektiğini ifade ediyor. Üstelik bunu söylediği dönem refah partisinin seçimden galibiyetle çıktığı,pek çok insanın artık devir değişiyor,İslam hâkimiyeti başlıyor dediği bir dönem.

Hoca efendi Türkiye’de,İslam dinine istediği ölçüde hizmet edemeyeceği için hicreti uygun bulmuş ve bu konuda Amerika’yı seçmiştir. Orada İslam dinine hizmet ediyor. Türkiye’ye gelmesi ise yaptığı hizmetin engellenmesine vesile olabilir.

 

PAYLAŞ

 

 

Dailymotion Sayfamız

Facebook Sayfamız

Twitter SayfamızİLETİŞİM

Fikirlerinizi Önemsiyoruz

RSS

İftiralara Cevaplar