alt

Yeni Sitemize Bekliyoruz www.iftiralaracevap.com
Son dakika güncel iftiralara güncel cevaplar burada www.iftiralaracevap.com

Dinlerarası Diyalog Faaliyetlerine Atılan İftiralara Cevaplar

Dinlerarası Diyalog Faaliyetlerine Atılan İftiralar

Kınadığınızı yaşamadan ölmezsiniz;İşte Meydanlarda ''Diyalogçu'' Diye Eleştirenler ''Papacı'' OlduKınadığınızı yaşamadan ölmezsiniz demişler ya,RTE'de o hesap. Kimi neyle suçladıysa Allah onu RTE'ye yaşatıyor. Şimdi de Papacı-diyaloğcu oldu...

Olan yine Havuzculara ve Trollere oldu... Yine ters köşe oldular...

Devamını oku:Kınadığınızı yaşamadan ölmezsiniz;İşte Meydanlarda ''Diyalogçu'' Diye Eleştirenler ''Papacı'' Oldu

Hocaefendi'nin Hoşgörü ve Diyalog Çırpınışları Öyle Görünüyor ki Olacaklara Mâni Olmaya YetmeyecekTürkiye göçüyor mu? | Ali Ünal


Lût kavmini helâke gelen melekler,önce Hz. İbrahim'e (a.s.) uğrarlar ve kavmin helâkini haber verirler.

Fakat,Allah'ın kaza kanununu delen atâ kanunu vardır ve Hz. Yunus'un kavminin üzerinden,haklarında helâk hükmü verilmesine rağmen,nihayet iman etmeleri sebebiyle bu hükmün kaldırılması buna örnektir. Hz. İbrahim (a.s.),böyle bir atâ kanunu Hz. Lût hürmetine kavmi için devreye girer mi diye,“Ama o ülkede Lût da var.” der. Bu tavrından dolayı Cenab-ı Allah (c.c.),Hz. İbrahim'i sena eder. Çünkü onun vazifesi,insanların dünyada da,Âhiret'te de salâh ve felâhına hizmet etmektir ve o,hizmetinin gereğini yapmaktadır.

Devamını oku:Hocaefendi'nin Hoşgörü ve Diyalog Çırpınışları Öyle Görünüyor ki Olacaklara Mâni Olmaya Yetmeyecek

Başbakan Erdoğan'ın,Fethullah Gülen Hocaefendinin Papa ile Görüşmesini Eleştirerek Meydanlarda Siyasi Malzeme Yapmasına CevapBir din adamı dinini sevdirmek için herkesle görüşür,dininin güzelliklerini anlatır,Hocaefendi de diyaloğu vesile ederek herkese dinini tebliğ etmiştir. Asıl Başbakan Erdoğan'ın bir din adamı kimliği yokken,mesela Apo gibi siyaset icabı asla herkesle görüşmemesi gerekirken,demezler mi adama;"Asıl senin ne işin vardı Papayla sarmaş dolaş". Tamam senin için Muhterem hocaefendi içi boş alim müsveddesi (!) de,Papa içi dolu Alim-i Azam mı?

Devamını oku:Başbakan Erdoğan'ın,Fethullah Gülen Hocaefendinin Papa ile Görüşmesini Eleştirerek Meydanlarda...

"CEMAATİN İÇKİLİ KUR'AN ZİYAFETİ"İFTİRASINA CEVAP

alt

Star yazarından çarpıtılan habere tokat gibi cevap!

Star Gazetesi yazarı Mustafa Akyol,Hizmet Hareketi'nin dünyanın dört bir yanında yürüttüğü dinler arası diyalog faaliyetlerini köşesine taşıdı.

Akyol,Havuz medyası A Haber'in çarpıttığı gibi diyalog faaliyetlerinde bir kez bile içki ikramı görmediğini yazdı.

Devamını oku:"CEMAATİN İÇKİLİ KUR'AN ZİYAFETİ" İFTİRASINA CEVAP

Kadir Mısıroğlu'nun "Diyalog Toplantısında İçki Masasında Kur'an Okundu"İftirasına CevapHavuz medyası A Haber,9 yıl önce gerçekleştirilen uluslararası bir programı iftiralarına konu yaptı.

Kanalda önceki akşam yayınlanan ‘Deşifre’ isimli programda,2005’te Diyalog Avrasya’nın (DA) Rusya’da düzenlediği ‘Dinler ve Barış’ isimli program sonrasındaki akşam yemeğinde “Kur’an içki masasına meze yapıldı” iddiasında bulunuldu. Sosyal medyada ‘CemaatinİçkiliKuranZiyafeti’ etiketiyle yürütülen iftira kampanyası,bizzat olayın şahitleri tarafından yalanlandı.

Devamını oku:Kadir Mısıroğlu'nun "Diyalog Toplantısında İçki Masasında Kur'an Okundu" İftirasına Cevap

Yeni Akit Gazetesi’nin “Diyaloğun mimarı Vatikan” başlıklı İftirasına Cevap

alt

GYV'den Akit'in haberine yalanlama!

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı (GYV) Genel Başkanı Mustafa Yeşil,Yeni Akit Gazetesi’nin “Diyaloğun mimarı Vatikan” başlıklı manşetinin,Hizmet Hareketi’ne yönelik iftira maksatlı yapıldığını söyledi.

Devamını oku:Yeni Akit Gazetesi’nin “Diyaloğun mimarı Vatikan” başlıklı İftirasına Cevap

Dinlerarası Diyalog Çalışmalarının Meyveleri Bediüzzaman Sempozyumuna Damgasını Vurdu

alt

"Peygamberliğin" insanlığa getirdiği saadeti konuşmak üzere farklı dinlerden 40 ülkeden 400 alim,22-24 Eylül tarihlerinde İstanbul'da buluştu. Sempozyumda,Filipinler Mindanao Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ali Panda,Mısır Ezher Üniversitesi'nden Prof. Dr. Muhammed Hüseyn Musa Al Gazali,Amerika Katolik Üniversitesi'nden Prof. Dr. Wilhelmus Valkenberg,İngiltere Manchester Üniversitesi'nden Prof. Dr. David Law,Hindistan Darul Huda İslam Üniversitesi'nden Prof. Dr. Bahauddeen Muhammed Nadwi,Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Prof. Dr. Alparslan Açıkgenç,Cezayir Vahran Üniversitesi'nden Prof. Dr. Süleyman Aşrati ile Vatikan Arap ve İslam Çalışmaları Papalık Enstitüsü'nden Prof. Dr. Valentino Cottini gibi ilim adamları oturum başkanlığı yaptı.

Devamını oku:Dinlerarası Diyalog Çalışmalarının Meyveleri Bediüzzaman Sempozyumuna Damgasını Vurdu

Hoşgörünün Anlamı Hoş Görmek DeğildirGünümüzde “hoşgörü” diye ifade edilen prensip ve anlayışa eskiden “müsamaha” deniyordu. Sözlüklerde bu kelime “görmezliğe gelme,aldırmama,bir kabahatlıya karşı şiddet göstermeyip geçivermek” şeklinde manalandırılmaktadır.

Hoşgörünün kelime manasının iyi ve güzel görme manasında olduğunu iddia edip,hoşgörülü olmayı suç ve kabahatin (çirkinliğin) güzel görülmesi olduğunu iddia ederek hoşgörüsüz olmayı savunanlar iftiralara sebep olacak korkunç bir çarpıtma yapmaktadırlar.

Devamını oku:Hoşgörünün Anlamı Hoş Görmek Değildir

Uğur Akkafa,Hristiyanlar Cennete Girecek mi?

"Diyalogcular Bediüzzamanı istismar etmektedir” İftirasına Cevap

Ehl-i Kitab ile hasseten Hıristiyanlarla,ateisme ve dinsizlik cerayanlarına karşı Diyalogtan öte bir ittifakı,hiçbir tevil ve izahata gerek kalmadan izah eden,ve bunu Ahirzaman’a ait Sahih bir Hadis-i Şerife (1) dayandıran Bediüzzaman Hazretlerini,birileri asıl kaynak olan Risale-i Nurlardan değerlendirmek yerine,3.cü şahısların yorumlarını (Reddül Evham Serisi gibi ) delil getirerek Bediüzzamanı Ehl-i Kitab düşmanı ilan etmeye çalışıyor ve maalesef bu zorlama tevillerle garib bir hale bürünüyorlar. İzninizle verilen 3 eksik örneği tahlil edelim:

Devamını oku:"Diyalogcular Bediüzzamanı istismar etmektedir” İftirasına Cevap

‘’Muhammedürrasulullah’’sız Kelime-i Tevhid Yeterli midir?

Öncelikle Hıristiyan ve Yahudilere kâfir denilirimi? Bunu anlayalım. Bu soruyu meşrutiyetin ilanından sonra doğu aşiretlerini aydınlatmaya gittiğinde Bediüzzaman’a sormuşlar. Münazarat isimli eserde aktarıldığına göre,Bediüzzaman “hayır” diye verdiği cevabını iki temel gerekçeye dayandırmış.
Birincisi,hakaret manasına geldiği için manevi eziyettir. Adalet-i ilahiye Müslüman’ın başkasına eziyet etmesine müsaade etmez.

Devamını oku:‘’Muhammedürrasulullah’’sız Kelime-i Tevhid Yeterli midir?

PAYLAŞ

 

 

Dailymotion Sayfamız

Facebook Sayfamız

Twitter SayfamızİLETİŞİM

Fikirlerinizi Önemsiyoruz

RSS

İftiralara Cevaplar
Joomla template by ByJoomla.com