alt

Dinlerarası Diyalog Faaliyetlerine Atılan İftiralara Cevaplar

Dinlerarası Diyalog Faaliyetlerine Atılan İftiralar

'Diyanetten Diyaloğa ve Fethullah Gülen'e reddiye' İftirasına Cevap

Diyanet İşleri Başkanının fotoğrafını papaz ve hahamlarla yanyana koyup dinler arası diyalog olmaz yazacaksınız. Tam bir komedi...

SORU:
Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet GÖRMEZ'in 4'üncü Semavi ve Evrensel Dinler Kongresi'ne katılmak üzere Kazakistan'ın başkenti Astana'ya gittiği ve burada "Dinlerarası diyalog olmaz,din adamları arasında diyalog olur." sözünü söylediği basında iddia edilmektedir. Diyalog karşıtlığına destek veren basının "Diyanetten Fethullah Gülen'e reddiye,dinlerarası Diyalog Olmaz" olarak çarpıtmasına cevap verebilir misiniz?

Devamını oku:'Diyanetten Diyaloğa ve Fethullah Gülen'e reddiye' İftirasına Cevap

Kınadığınızı yaşamadan ölmezsiniz;İşte Meydanlarda ''Diyalogçu'' Diye Eleştirenler ''Papacı'' OlduKınadığınızı yaşamadan ölmezsiniz demişler ya,RTE'de o hesap. Kimi neyle suçladıysa Allah onu RTE'ye yaşatıyor. Şimdi de Papacı-diyaloğcu oldu...

Olan yine Havuzculara ve Trollere oldu... Yine ters köşe oldular...

Devamını oku:Kınadığınızı yaşamadan ölmezsiniz;İşte Meydanlarda ''Diyalogçu'' Diye Eleştirenler ''Papacı'' Oldu

Hocaefendi'nin Hoşgörü ve Diyalog Çırpınışları Öyle Görünüyor ki Olacaklara Mâni Olmaya YetmeyecekTürkiye göçüyor mu? | Ali Ünal


Lût kavmini helâke gelen melekler,önce Hz. İbrahim'e (a.s.) uğrarlar ve kavmin helâkini haber verirler.

Fakat,Allah'ın kaza kanununu delen atâ kanunu vardır ve Hz. Yunus'un kavminin üzerinden,haklarında helâk hükmü verilmesine rağmen,nihayet iman etmeleri sebebiyle bu hükmün kaldırılması buna örnektir. Hz. İbrahim (a.s.),böyle bir atâ kanunu Hz. Lût hürmetine kavmi için devreye girer mi diye,“Ama o ülkede Lût da var.” der. Bu tavrından dolayı Cenab-ı Allah (c.c.),Hz. İbrahim'i sena eder. Çünkü onun vazifesi,insanların dünyada da,Âhiret'te de salâh ve felâhına hizmet etmektir ve o,hizmetinin gereğini yapmaktadır.

Devamını oku:Hocaefendi'nin Hoşgörü ve Diyalog Çırpınışları Öyle Görünüyor ki Olacaklara Mâni Olmaya Yetmeyecek

Ayet-i Kerime sert davranın derken,siz neden hoşgörü diyorsunuz? CevapSORU: Ayet-i Kerime sert davranın derken,siz neden hoşgörü diyorsunuz?

“Ey Peygamber! Kâfirlerle ve münâfıklarla cihad et,onlara karşı sert davran. Onların varacağı yer cehennemdir. O gidilecek yer ne kötüdür! ” (Tevbe:73)

El- Cevab:

Kur’an-ı Kerimde bir Ayet-i Celileyi Tefsir ederken,Tefsir Alimleri,Siyak ve sibak bütünlüğünü kendilerine esas alırlar ! Yani,bir hususu tefsir ederken,bütün Ayeti Kerimelerde bu konu ile ilgili çerçeve tesbit edildikten sonra,gerçek anlamı ortaya çıkarılır !

Devamını oku:Ayet-i Kerime sert davranın derken,siz neden hoşgörü diyorsunuz? Cevap

Papa Görüşmesi ve Susurluk Olayı İle İlgili İddialara Cevap1. Muhterem Fethullah Gülen'in dinler arası diyaloğun pekişmesi,hoşgörü ve uzlaşma ortamının gerçekleşmesi gayesiyle Papa 2. John Paul ile,bir mütefekkir şahsiyet sıfatı ile görüşmesi,gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında son derece müsbet bir yankı bulmuştur. Buna karşılık bazı basın organlarında bu konu çarpıtılarak Muhterem müvekkilimiz hakkında daha önceden ortaya atılan gerçek dışı iddialar,bu kez sahte bir MİT raporu bahane edilerek tekrarlanmıştır.

Devamını oku:Papa Görüşmesi ve Susurluk Olayı İle İlgili İddialara Cevap

Başbakan Erdoğan'ın,Fethullah Gülen Hocaefendinin Papa ile Görüşmesini Eleştirerek Meydanlarda Siyasi Malzeme Yapmasına CevapBir din adamı dinini sevdirmek için herkesle görüşür,dininin güzelliklerini anlatır,Hocaefendi de diyaloğu vesile ederek herkese dinini tebliğ etmiştir. Asıl Başbakan Erdoğan'ın bir din adamı kimliği yokken,mesela Apo gibi siyaset icabı asla herkesle görüşmemesi gerekirken,demezler mi adama;"Asıl senin ne işin vardı Papayla sarmaş dolaş". Tamam senin için Muhterem hocaefendi içi boş alim müsveddesi (!) de,Papa içi dolu Alim-i Azam mı?

Devamını oku:Başbakan Erdoğan'ın,Fethullah Gülen Hocaefendinin Papa ile Görüşmesini Eleştirerek Meydanlarda...

"CEMAATİN İÇKİLİ KUR'AN ZİYAFETİ"İFTİRASINA CEVAP

alt

Star yazarından çarpıtılan habere tokat gibi cevap!

Star Gazetesi yazarı Mustafa Akyol,Hizmet Hareketi'nin dünyanın dört bir yanında yürüttüğü dinler arası diyalog faaliyetlerini köşesine taşıdı.

Akyol,Havuz medyası A Haber'in çarpıttığı gibi diyalog faaliyetlerinde bir kez bile içki ikramı görmediğini yazdı.

Devamını oku:"CEMAATİN İÇKİLİ KUR'AN ZİYAFETİ" İFTİRASINA CEVAP

Kadir Mısıroğlu'nun "Diyalog Toplantısında İçki Masasında Kur'an Okundu"İftirasına CevapHavuz medyası A Haber,9 yıl önce gerçekleştirilen uluslararası bir programı iftiralarına konu yaptı.

Kanalda önceki akşam yayınlanan ‘Deşifre’ isimli programda,2005’te Diyalog Avrasya’nın (DA) Rusya’da düzenlediği ‘Dinler ve Barış’ isimli program sonrasındaki akşam yemeğinde “Kur’an içki masasına meze yapıldı” iddiasında bulunuldu. Sosyal medyada ‘CemaatinİçkiliKuranZiyafeti’ etiketiyle yürütülen iftira kampanyası,bizzat olayın şahitleri tarafından yalanlandı.

Devamını oku:Kadir Mısıroğlu'nun "Diyalog Toplantısında İçki Masasında Kur'an Okundu" İftirasına Cevap

Yeni Akit Gazetesi’nin “Diyaloğun mimarı Vatikan” başlıklı İftirasına Cevap

alt

GYV'den Akit'in haberine yalanlama!

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı (GYV) Genel Başkanı Mustafa Yeşil,Yeni Akit Gazetesi’nin “Diyaloğun mimarı Vatikan” başlıklı manşetinin,Hizmet Hareketi’ne yönelik iftira maksatlı yapıldığını söyledi.

Devamını oku:Yeni Akit Gazetesi’nin “Diyaloğun mimarı Vatikan” başlıklı İftirasına Cevap

'Diyalogçular Peygamber Efendimizi ezandan çıkardı' İftirasına Cevap

altSüleyman Erkişi'den Açıklama: "Kilise konserinde unutkanlıkla yanlış okumuşum ezanı. ben de dün gece izleyerek fark ettim. yorgunluk ve uykusuzluk sonucu oldu anlaşılan... kesinlikle benim bir kastım yok... ezanın hemen ardından okuduğum ve salona okuttuğum salat-ı ümmiyeleri de keşke videoya koysalardı..."

Süleyman Erkişi hakkındaki iddialara cevap verdi


Devamını oku:'Diyalogçular Peygamber Efendimizi ezandan çıkardı' İftirasına Cevap

Hakiki Dindar Hıristiyan Kime Denir?

SORU: Lemalar 151. sayfada geçen "İsevîlerin hakikî dindarları" tabiriyle kastedilen dindar hristiyan demek ne demek? Bu videoda iddia edildiği gibi İslama daha uzak hıristiyan demek değil mi?
http://www.youtube.com/watch?v=Boxt9pcUxhU

CEVAP: Değerli kardeşimiz.

Burada "dindar hristiyan" demiyor,"hristiyanların hakiki dindarları" diyor. Bediüzzaman Said Nursi ve Fethullah Gülen hocaefendinin "Hakiki Dindar Hristiyan" ifadesinden,"İslama daha uzak hıristiyan" değil,tersine "Kur'an ahlakına ve sünnete uyan,Hz. İsa'ya itaat eden kimseler" anlaşılmalıdır. Eğer "Hakiki" denmeden sadece "dindar hristiyan" denmiş olsaydı veya "Hakiki olmayan dindar hristiyan" denmiş olsaydı bundan kendi dinini yaşamakla birlikte "İslama daha uzak hıristiyan" yani "teslise inanan hristiyanlar" anlaşılabilirdi. Çünkü hristiyanlığın ve museviliğin hakikisi tevhid dinidir. Tevhidden uzaklaşan hakikilikten uzaklaşmış olur.

Devamını oku:Hakiki Dindar Hıristiyan Kime Denir?

PAYLAŞ

 

 

Facebook Sayfamız

Twitter Sayfamız


Dailymotion Sayfamız

Youtube Sayfamız 1


'Samanyolumedya',telif hakkı ihlaliyle ilgili hak talebi şikayetinde bulunduğu için,'iftiralarORG' YouTube hesabımız fesh olmuştur. Bu sebeple şahsen hazırladığımız çok önemli İftiralara Cevaplar videolarından bazıları maalesef kaybolmuştur.

Youtube Sayfamız 2

İLETİŞİM

Fikirlerinizi Önemsiyoruz

RSS

İftiralara Cevaplar