Dinlerarası Diyalog Faaliyetlerine Atılan İftiralara Cevaplar

Dinlerarası Diyalog Faaliyetlerine Atılan İftiralar

Ayet-i Kerime sert davranın derken,siz neden hoşgörü diyorsunuz? CevapSORU: Ayet-i Kerime sert davranın derken,siz neden hoşgörü diyorsunuz?

“Ey Peygamber! Kâfirlerle ve münâfıklarla cihad et,onlara karşı sert davran. Onların varacağı yer cehennemdir. O gidilecek yer ne kötüdür! ” (Tevbe:73)

El- Cevab:

Kur’an-ı Kerimde bir Ayet-i Celileyi Tefsir ederken,Tefsir Alimleri,Siyak ve sibak bütünlüğünü kendilerine esas alırlar ! Yani,bir hususu tefsir ederken,bütün Ayeti Kerimelerde bu konu ile ilgili çerçeve tesbit edildikten sonra,gerçek anlamı ortaya çıkarılır !

Devamını oku:Ayet-i Kerime sert davranın derken,siz neden hoşgörü diyorsunuz? Cevap

Papa Görüşmesi ve Susurluk Olayı İle İlgili İddialara Cevap1. Muhterem Fethullah Gülen'in dinler arası diyaloğun pekişmesi,hoşgörü ve uzlaşma ortamının gerçekleşmesi gayesiyle Papa 2. John Paul ile,bir mütefekkir şahsiyet sıfatı ile görüşmesi,gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında son derece müsbet bir yankı bulmuştur. Buna karşılık bazı basın organlarında bu konu çarpıtılarak Muhterem müvekkilimiz hakkında daha önceden ortaya atılan gerçek dışı iddialar,bu kez sahte bir MİT raporu bahane edilerek tekrarlanmıştır.

Devamını oku:Papa Görüşmesi ve Susurluk Olayı İle İlgili İddialara Cevap

Başbakan Erdoğan'ın,Fethullah Gülen Hocaefendinin Papa ile Görüşmesini Eleştirerek Meydanlarda Siyasi Malzeme Yapmasına CevapBir din adamı dinini sevdirmek için herkesle görüşür,dininin güzelliklerini anlatır,Hocaefendi de diyaloğu vesile ederek herkese dinini tebliğ etmiştir. Asıl Başbakan Erdoğan'ın bir din adamı kimliği yokken,mesela Apo gibi siyaset icabı asla herkesle görüşmemesi gerekirken,demezler mi adama;"Asıl senin ne işin vardı Papayla sarmaş dolaş". Tamam senin için Muhterem hocaefendi içi boş alim müsveddesi (!) de,Papa içi dolu Alim-i Azam mı?

Devamını oku:Başbakan Erdoğan'ın,Fethullah Gülen Hocaefendinin Papa ile Görüşmesini Eleştirerek Meydanlarda...

"CEMAATİN İÇKİLİ KUR'AN ZİYAFETİ"İFTİRASINA CEVAP

alt

Star yazarından çarpıtılan habere tokat gibi cevap!

Star Gazetesi yazarı Mustafa Akyol,Hizmet Hareketi'nin dünyanın dört bir yanında yürüttüğü dinler arası diyalog faaliyetlerini köşesine taşıdı.

Akyol,Havuz medyası A Haber'in çarpıttığı gibi diyalog faaliyetlerinde bir kez bile içki ikramı görmediğini yazdı.

Devamını oku:"CEMAATİN İÇKİLİ KUR'AN ZİYAFETİ" İFTİRASINA CEVAP

Kadir Mısıroğlu'nun "Diyalog Toplantısında İçki Masasında Kur'an Okundu"İftirasına CevapHavuz medyası A Haber,9 yıl önce gerçekleştirilen uluslararası bir programı iftiralarına konu yaptı.

Kanalda önceki akşam yayınlanan ‘Deşifre’ isimli programda,2005’te Diyalog Avrasya’nın (DA) Rusya’da düzenlediği ‘Dinler ve Barış’ isimli program sonrasındaki akşam yemeğinde “Kur’an içki masasına meze yapıldı” iddiasında bulunuldu. Sosyal medyada ‘CemaatinİçkiliKuranZiyafeti’ etiketiyle yürütülen iftira kampanyası,bizzat olayın şahitleri tarafından yalanlandı.

Devamını oku:Kadir Mısıroğlu'nun "Diyalog Toplantısında İçki Masasında Kur'an Okundu" İftirasına Cevap

Yeni Akit Gazetesi’nin “Diyaloğun mimarı Vatikan” başlıklı İftirasına Cevap

alt

GYV'den Akit'in haberine yalanlama!

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı (GYV) Genel Başkanı Mustafa Yeşil,Yeni Akit Gazetesi’nin “Diyaloğun mimarı Vatikan” başlıklı manşetinin,Hizmet Hareketi’ne yönelik iftira maksatlı yapıldığını söyledi.

Devamını oku:Yeni Akit Gazetesi’nin “Diyaloğun mimarı Vatikan” başlıklı İftirasına Cevap

'Diyalogçular Peygamber Efendimizi ezandan çıkardı' İftirasına Cevap

altSüleyman Erkişi'den Açıklama: "Kilise konserinde unutkanlıkla yanlış okumuşum ezanı. ben de dün gece izleyerek fark ettim. yorgunluk ve uykusuzluk sonucu oldu anlaşılan... kesinlikle benim bir kastım yok... ezanın hemen ardından okuduğum ve salona okuttuğum salat-ı ümmiyeleri de keşke videoya koysalardı..."

Süleyman Erkişi hakkındaki iddialara cevap verdi


Devamını oku:'Diyalogçular Peygamber Efendimizi ezandan çıkardı' İftirasına Cevap

Hakiki Dindar Hıristiyan Kime Denir?

SORU: Lemalar 151. sayfada geçen "İsevîlerin hakikî dindarları" tabiriyle kastedilen dindar hristiyan demek ne demek? Bu videoda iddia edildiği gibi İslama daha uzak hıristiyan demek değil mi?
http://www.youtube.com/watch?v=Boxt9pcUxhU

CEVAP: Değerli kardeşimiz.

Burada "dindar hristiyan" demiyor,"hristiyanların hakiki dindarları" diyor. Bediüzzaman Said Nursi ve Fethullah Gülen hocaefendinin "Hakiki Dindar Hristiyan" ifadesinden,"İslama daha uzak hıristiyan" değil,tersine "Kur'an ahlakına ve sünnete uyan,Hz. İsa'ya itaat eden kimseler" anlaşılmalıdır. Eğer "Hakiki" denmeden sadece "dindar hristiyan" denmiş olsaydı veya "Hakiki olmayan dindar hristiyan" denmiş olsaydı bundan kendi dinini yaşamakla birlikte "İslama daha uzak hıristiyan" yani "teslise inanan hristiyanlar" anlaşılabilirdi. Çünkü hristiyanlığın ve museviliğin hakikisi tevhid dinidir. Tevhidden uzaklaşan hakikilikten uzaklaşmış olur.

Devamını oku:Hakiki Dindar Hıristiyan Kime Denir?

Fethullah Gülen ile Fener Rum Patriği Görüşmesine "Küfre Girmek"İftirasını Atan Hakikat Dergisine Cevap

Hakikat Dergisi'nin Kasım 1996 Sayısında Yayınlanan Bir Yazıyla İlgili Basın Açıklaması

 'Hakikat' isimli derginin Kasım 1996 sayısında,muhterem Fethullah Gülen hakkında asılsız ve tahkir edici isnatlarda bulunulmuştur. Büyük bir peşin hüküm,bilgisizlik,hatta nefrete dayalı olarak ileri sürülen ve burada tekrar etmekten hicap duyulan çirkin yakıştırmalardan dolayı,sadece müvekkilimiz değil,aynı zamanda maşeri vicdan da ciddi bir haksızlıkla karşı karşıya kaldığı içindir ki,işbu cevabın verilmesi bir mecburiyet haline gelmiştir.

Devamını oku:Fethullah Gülen ile Fener Rum Patriği Görüşmesine "Küfre Girmek" İftirasını Atan Hakikat...

'STV'nin Diyalog Sapıklığı' Başlıklı İftiralara CevapSORU:
Stv de insan aldandı dizisinde orada bir bölümde adam diyorki papaz samimi "hiristiyanlar da Allah yolunda". Allah yolunda,Hak doğru yolda demek değil mi?

CEVAP: Öyle demiyor. "Herkes kendi zaviyesinden Allah yolunda gidiyor" diyor. Bu herkes Allah yolunda gidiyor ve Hristiyanlarda Allah a ulaşacak demek değildir. Herkes meseleleri kendi zaviyesinden değerlendirir demektir. Herkes kendisinin Allah yolunda gittiğini düşünür. Gerçekten de hristiyan olsun yahudi olsun müslüman olsun kendi zaviyesinden yani kendine göre kendini Allah yolunda gidiyor görür. Bunda itiraz edecek birşey yok.

Devamını oku:'STV'nin Diyalog Sapıklığı' Başlıklı İftiralara Cevap

DÜNYA NEREYE GİDİYOR ?

altPeki medeniyetler arasındaki ilişki,bazılarının öngördüğü gibi,"çatışma" temelli mi olmalıdır?


Hayır... Olması gereken ve bizim temenni ettiğimiz tablo,inançlar ve medeniyetler arasında barış ve dostluğun hakim olmasıdır. Bir Müslüman olarak bize bu konuda yol gösteren kaynak Kuran'dır. Allah Kuran'da insanlar arasındaki farklılıkların bir "tanışma" vesilesi olması gerektiğini bildirmiştir:

"Ey insanlar,gerçekten,Biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi halklar ve kabileler (şeklinde) kıldık. Şüphesiz,Allah katında sizin en üstün (kerim) olanınız,(ırk ya da soyca değil) takvaca en ileride olanınızdır. Şüphesiz Allah,bilendir,haber alandır. (Hucurat Suresi,13)

Devamını oku:DÜNYA NEREYE GİDİYOR ?

PAYLAŞ

 

 

Facebook Sayfamız

Twitter Sayfamız

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dailymotion Sayfamız

Youtube Sayfamız 1


'Samanyolumedya',telif hakkı ihlaliyle ilgili hak talebi şikayetinde bulunduğu için,'iftiralarORG' YouTube hesabımız fesh olmuştur. Bu sebeple şahsen hazırladığımız çok önemli İftiralara Cevaplar videolarından bazıları maalesef kaybolmuştur.

Youtube Sayfamız 2

İLETİŞİM

Fikirlerinizi Önemsiyoruz

RSS

İftiralara Cevaplar
Дровяные печи теплодар в Саратове на http://www.banbas64.ru .